O seriálu

Jsou věci, bez kterých se v životě už prostě neobejdete. Místa, která nenajdete na mapě. Místa, na která zabloudíte náhodou a budou vás provázet po zbytek vašeho života. Na světě můžete zažít věci, které jsou neobyčejné. A nemusíte kvůli tomu utratit celé jmění. Stačí jen dojít o kousek dál a najednou na vás bude čekat úplně nový svět, plný dobrodružství a překvapení, která obvykle vídáte jen na televizních obrazovkách. Můžete zažít to samé, jen tam musíte dojít. Na vlastní nohy.

Cestovat po svém je v dnešní době populární. Lidé se vydávají do světa na vlatní pěst a mnoho z nich už procestovalo kus světa. V každé zemi se dá najít něco, co přesahuje hranice běžné turistické atrakce. Může to být cokoliv. Událost, zvyk, stavba nebo zvíře, díky kterým dokážeme mnohem lépe pochopit cizí kultury, země a lidi. A na světě nejsou jen slunné pláže, na kterých si můžeme v klidu odpočinout. Místo, kde existuje něco krásného, bývá často vyváženo něčím, co už tak moc pěkné není. A je lepší o tom vědět, pochopit to, než před tím zavírat oči. Jsou věci, které nechcete vědět, ale je potřeba je znát. Protože ten, kdo zná, hledá souvislosti. Snaží se najít řešení a minimálně pochopení pro to, čemu v danou chvíli nedokáže porozumět.

Pokud chcete vědět o světě zase o něco více, můžete se s námi vydat na cestu kolem světa. Na místa, která nenajdete v průvodcích. Místa, bez kterých se v životě už prostě neobejdete. A budou vás provázet po zbytek vašeho života. A příště na ta místa můžete vyrazit vy. Ukážeme vám kudy. A pak už tam musíte jen dojít. Na vlastní nohy.